Εγγραφές μαθητών στην Α΄ τάξη για το Σχολ. Έτος 2023-24

5Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

Α Ν Α Κ Ο Ι Ν Ω Σ Η

Ανακοινώνουμε  ότι οι εγγραφές των μαθητών στην Α΄ τάξη για το Σχολ. Έτος 2023-24 θα πραγματοποιούνται καθημερινά στο σχολείο από 1 μέχρι 20 Μαρτίου 2023 και ώρα 12:00 μ.μ έως 13:15 μ.μ.

Στην Α΄ τάξη εγγράφονται τα παιδιά που γεννήθηκαν από 1-1-2017 μέχρι και 31-12-2017.

Τα δικαιολογητικά που απαιτούνται για την εγγραφή είναι τα ακόλουθα:

1. Αίτηση την οποία παραλαμβάνετε από το σχολείο.
  2. Βεβαίωση φοίτησης Νηπιαγωγείου.
  3. Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή (ΑΔΥΜ) συμπληρωμένο από κρατικό νοσοκομείο ή από ιδιώτη παιδίατρο. Προσκόμιση μέχρι 21 Ιουνίου 2023.
  4. Φωτοτυπία αποδεικτικού στοιχείου από το οποίο προκύπτει η διεύθυνση κατοικίας του μαθητή/τριας (π.χ. συμβόλαιο, λογαριασμός ηλεκτρικής ενέργειας, λογαριασμός τηλεφώνου, φορολογική δήλωση κ. ά).
  5. Φωτοτυπία της αρχικής σελίδας και των σελίδων εμβολιασμού του Βιβλιαρίου Υγείας του Παιδιού (Β.Υ.Π) ή άλλο στοιχείο από το οποίο προκύπτει πως έχουν γίνει τα προβλεπόμενα εμβόλια.

Εγγραφή στο ολοήμερο πρόγραμμα

Για την εγγραφή του μαθητή/τριας στο ολοήμερο πρόγραμμα θα πρέπει να καταθέσετε αίτηση-υπεύθυνη δήλωση.

Η Δ/ντρια του Σχολείου
  Βρέκα Βασιλική